Woodbank of Estonia

Materjalid

Juurest ladvani, kõik mis on eriline!

Puit

Tamm on puuna kui oma puiduna tugevuse, pikaealisuse ja väärikuse sümbol. Eestis kasvab ta oma levila põhjapiiril. Siin , kidurates oludes annab tema puit harukordselt erisuguseid värve ja vorme.

Pihlakas - selle puu juured on sügaval Eesti rahva hinges. Usutakse, et tema lähedus hoiab halva eemale. Looduses oleks ilma temata pilt palju vaesem. Oma värviderohkuse ja marjakobaratega on ta toidulauaks nii lindudele kui silmale.

Õunapuu on kahtlematult tuntuim puu. Tänu tema viljadele on puudel ja inimestel ühine vereringe. Teda peetakse viljakuse sümboliks. Tema puit on kõva ja äärmiselt värviderohke, eriti vanadel ja suurtel puudel.

Kadaka soontes voolav õli kuulub kindlasti maailma looduslike parfüümide tippu. Lõhnav ja vastupidav puit on temast teinud armastatuima käsitööpuu.

Sanglepp ehk seatamm on puiduna väga inimsõbralik. Nagu nimigi ütleb on temas tugev annus leplikust. See puit ei pakata eriti hõlpsalt mis teeb temast hea materjali lusikate ja õõnesasjade valmistamiseks.

Saar on tamme kõrval teine tähtis kõva puiduga puuliik Eestis. Huvitav on teada, et ta kuulub õlipuudega ühte perekonda. Siin põhjamaal on tema puidu värv kaugelt kenam ja kontrastsem kui lõunapool.

Jalakas on üks haruldasemaid puuliike meie metsades. Puit on väga kõva ja sitke, äärmiselt kontrastsete toonidega. Tema kännupoolne puit võib vahel olla peaaegu mustjas. Euroopas on ta hinnatuim kohalik puumaterjal.

Must tamm

…on harilik tammepuu, mis on lebanud jõemudas vähemalt 300 aastat. Musta värvi on puit omandanud jõevees sisalduva raua tõttu. Materjalina ei ole vist tumedamat looduslikku puitu. Kilogrammi hinda omades on tegemist ka ühe kalleimaga. Käitlemiseks vaja kannatlikust, teravaid tööriistu ja kõrgendatud tähelepanu, sest must tamm käitub kohati ootamatult, nii näiteks on tulnud ette kümnendiku jagu pikisuunas kahanemist. Samuti on märgatav vahe niiske ja kuiva musta tamme lõikamisel. Niiskelt lõika kohati nagu savi ja kuivades on tulemuseks lausa uskumatu sitikmust läikiv lõikejälg. Kuivast peast ei pruugi tööriist pealegi hakata. Igal juhul üks äärmiselt põnev ja eksklusiivne materjal, mis toob sõnumeid kaugest minevikust.

Kontakt | info@puupank.ee
Lehel olevat teavet võib avalikult kasutada, kui on viidatud teabe allikale ja autoritele.